SafeDrivePod komt met corona-tracer voor de werkvloer

donderdag 23 april, 2020

Het is géén app, en heeft al helemaal niets te maken met de app waar de overheid aan werkt. SafeDrivePod heeft daarentegen een tracer ontwikkeld speciaal voor de werkvloer, niet gelinkt aan de smartphone. Het biedt werkgevers een handvat om binnen hun bedrijf verspreiding tegen te gaan waardoor continuïteit kan worden gewaarborgd.

Paul Hendriks, een van de oprichters van SafeDrivePod en nu ook de corona-tracer

SafeDrivePod kennen we van het systeem dat de telefoon blokkeert tijdens het rijden. Het gelijknamige bedrijf achter dit product heeft het nu gereed gemaakt om dienst te doen als tracer. Het is een klein kastje (formaat luciferdoosje) dat werkgevers aan het personeel uitdeelt. Gedurende de dag slaat het apparaatje alle MAC adressen van de collega tracer op die binnen anderhalve meter hebben plaatsgevonden (via bluetooth). Als een medewerker bij de HR-afdeling meldt dat hij of zij corona-verschijnselen heeft, wordt het apparaatje door de HR-afdeling uitgelezen en wordt duidelijk met wie (zogenaamde MAC Adressen) de geïnfecteerde de afgelopen twee weken contact heeft gehad en zelfs in welke ruimtes hij of zij is geweest. HR kan alleen zien welke medewerker welk MAC Adres heeft in zijn/haar eigen HR-systeem.

Paul Hendriks, een van de oprichters van SafeDrivePod, benadrukt dat alleen HR of beveiliging de tracers kan uitlezen. “Ook al zou een tracer gehackt worden, dan nog zijn alleen maar codes te zien. Alleen de HR-afdeling kan de codes aan mensen linken. Vergelijk het met het verstrekken van bedrijfspassen en printpasjes. Ook daarbij zie je aan de buitenkant niet van wie de kaart is, en alleen HR of de beveiliging kan ‘lezen’ van wie welk pasje is.”

Continuïteit

Vooral grote multinationals uit Duitsland, Verenigd Koninkrijk, Nederland de VS en Zuid Afrika hebben inmiddels op de deur geklopt bij Hendriks. Waaronder autofabrikanten en grote verzekeraars. Per direct zijn 50.000 exemplaren beschikbaar, zegt Hendriks. Maar de plannen voor opschaling naar 200.000 of zelfs 500.000 liggen klaar. Het is een laagdrempelig systeem dat werkgevers kunnen inzetten, de investeringen zijn beperkt. Hendriks: “Het grote voordeel voor het bedrijf zelf is dat isolatie en schoonmaakwerkzaamheden zich alleen toespitsen op de locaties en medewerkers waar contact mee is geweest. Het bedrijf hoeft dus niet opnieuw alle medewerkers naar huis te sturen of hele afdelingen op slot gooien. Het bedrijf houdt continuïteit. Bij mogelijke besmetting kan aan mensen gericht gevraagd worden om thuis te gaan werken of dat ze worden getest.”

Hendriks heeft het systeem ook onder de aandacht gebracht bij de ‘coronaminister’ van Nederland, Hugo de Jonge. Hij hoopt namelijk dat bedrijven met het systeem straks kunnen aantonen veilig weer open te kunnen. Veel werknemers zouden hierdoor misschien weer sneller aan het werk kunnen. “De overheid krijgt dan ook meer tijd om de landelijke app zorgvuldig te ontwikkelen. Want zoals het er nu naar uitziet, duurt de ontwikkeling van zo’n app voor alle Nederlanders nog wel even. Als het überhaupt ooit gaat werken.”

Openbare ruimte

De tracer kan gebruikt worden in alle gebouwen en terreinen waar zich een vaste groep mensen bevindt, dus ook in zorginstellingen en eventueel op scholen. Gegevens worden lokaal opgeslagen. Hendriks: “De oplossing om binnen bedrijfsgebouwen en instellingen (nagenoeg) 100% van de ‘gevaarlijke-ontmoetingen’ te registeren is effectief, betrouwbaar en doelmatig en helpt om het aantal personen dat besmet wordt door een corona-patiënt onder de 1 te houden. Weliswaar worden dan niet de contacten in de gehéle openbare ruimte gemonitord, maar wel 100% van de contacten binnen de gebouwen van bedrijven en instellingen, waar mensen -na hun huis- het grootste gedeelte van hun dag doorbrengen.”

Categorie: Telematica
Labels: Corona-tracer, SafeDrivePod