Sixt lanceert deelconcept tussen 3 grote steden
woensdag 3 juni, 2020Sixt lanceert vandaag Sixt share, een free-floating deelconcept waarbij gebruikers auto’s kunnen ophalen, tussendoor reizen en afleveren in de drie grote steden Rotterdam, Den Haag en Amsterdam (inclusief Schiphol). In andere steden kunnen de deelauto’s worden afgegeven bij de Sixt-vestigingen.
Volgens Sixt-CEO Benelux Karen van den Boom zullen er spoedig andere steden worden aangesloten op het free-floating concept. Alle deelauto’s zijn elektrisch en er zijn diverse smaken: van een Nissan Leaf, BMWi3 tot zelfs een Jaguar I-Pace. Sixt share belooft betaalbare prijzen met een huurtijd van 1 minuut tot 27 dagen. Met de nieuwe service maakt SIXT haar geïntegreerde mobiliteitsplatform SIXT ONE in Nederland compleet. Hierin kunnen gebruikers in één app auto’s huren, autodelen en rit- en transferdiensten gebruiken.
Coronatijden
Van den Boom zegt meerdere pilots met onder andere enkele grote, bestaande corporate klanten gedraaid te hebben. Juist in deze coronatijden moet de dienst goed aanslaan, denkt zij. Overigens had Sixt share twee maanden geleden al geïntroduceerd moeten worden, maar de coronacrisis stak daar een stokje voor. Nu is het ‘dankzij’ corona dat deelauto’s weer volop in de belangstelling staan. “Bedrijven zoeken naar mobiliteitsoplossingen omdat het openbaar nu niet populair is en men geen lange leasecontracten voor auto’s wil aangaan.”
Maar de zakelijke markt is zeker niet de primaire doelgroep van Sixt share, benadrukt Van den Boom. Het is er voor iedereen, sowieso ziet zij de scheidslijn tussen zakelijke en particuliere doelgroepen vervagen. “Mede door de diversiteit van de vloot proberen we voor ieder wat wils aan te bieden”.
Daarbij wil het vooral stedelingen aanmoedigen geen nieuwe auto te kopen. Door de betere benutting van auto’s, heeft autodelen bewezen bij te dragen aan een betere luchtkwaliteit, een beter klimaat en meer ruimte in de stad. Als gevolg van het verminderde autobezit- en gebruik per persoon, stoten automodellen 175 tot 265 kg minder CO2 per jaar uit. Dat is 8 tot 13% van de CO2-uitstoot die gepaard gaat met autobezit- en gebruik.
Binnenkort een uitgebreid interview met Karen van den Boom.
Categorie: Huur & Deelauto's